Kanał toruńskiego patostreamera znika z serwisu YouTube. „Złymi ludźmi nie jesteśmy”

Box2 Wiadomości
Fot. screen

YouTube zablokował kanał ‚Daniel Magical’, którego autor pochwalał atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – informuje portal Press.pl. 26-letni torunianin zatrzymany został przez policję w środę 16 stycznia. Tego samego dnia sąd nałożył na Daniela Z. zakaz publikacji w internecie jakichkolwiek treści ze udziałem mężczyzny.

Powodem zatrzymania patostreamera z Torunia oraz jego 46-letniej matki było publiczne pochwalanie ataku nożownika na Pawła Adamowicza. Podczas transmitowanego na kanale YouTube streamu oboje użyć mieli słów „niech zdycha” i „niestety przeżył”.

Zarówno twórca kontrowersyjnych treści, jak i jego matka, zostali objęci policyjnym dozorem. Muszą meldować się pięć razy w tygodniu na komisariacie. Decyzją sądu torunianie zobowiązani zostali do wpłacenia kaucji w wysokości kilku tysięcy złotych, a także do zakazu publikowania w internecie wszelkich treści ze swoim udziałem.

Obecnie na kanale patostreamera nie znajdują się żadne z publikowanych dotąd treści. Te jednak są licznie kopiowane przez internautów i umieszczane na ich kontach w serwisie YouTube.

– Chociaż nas nie ma, widzimy jak konkurencja, stara się kopiować nas, wklejając mame w tle streamów, rozmawiając o nas 1/2 live na każdy temat byle nas pogrążyć i nabijać sobie widownie, czy używają naszych tekstów – pisze na portalu Facebook Daniel Z. (pisownia oryginalna).

Oto pełna, oryginalna treść wpisu:

4 lata spędzone z wami i dla was, był dla nas pięknym snem. Piszę to wraz z mamą, i czujemy łzy w oczach, nie tylko pisząc dla was ten post, ale nawet jak słuchamy muzyki, która leciała często na streamach i oglądając filmiki żegnające nas, pokazują ile zrobiliśmy jako prosta rodzinka w internecie na miano „Magicznego Serialu” Chociaż nas nie ma, widzimy jak konkurencja, stara się kopiować nas, wklejając mame w tle streamów, rozmawiając o nas 1/2 live na każdy temat byle nas pogrążyć i nabijać sobie widownie, czy używają naszych tekstów, a z drugiej strony pewna osoba zaczeła grać w gry, bo się boi o siebie, a źródło shoterów upadło. My już jesteśmy zwycięzcami.Złymi ludźmi nie jesteśmy, znacie mame wiecie, że sama nie wie co gada i szybko zapomina.. Ja, to możliwe, że czytałem jakiś komentarz, zawsze czytam nie myśląc co jest napisane i można zauważyć, że ton jak wypowiadałem te złe słowa mi się zmienił.

Dla nas streamy, to coś więcej to olbrzymia społeczność „rodzina” gdzie dzieliliśmy się z wami naszym życiem, tymi smutnymi rzeczami czy normalną Polską kłótnią.

Dziękujemy wam za słowa otuchy, Reżyser pozdrawia <3

Co dalej z nami? Czy odczujecie nasz brak? Czy Polski Youtube już nie będzie taki jak kiedyś bez nas? Mimo, tego, że wiele osób nas nie lubi, czuje w serduszku, że tak w 100% nie jest i liczą na powrót Gosi,Daniela,Jacy i Soni. Co mogę wam powiedzieć nigdy się nie poddamy, mamy dla kogo walczyć !
Co planuje reżyser? Nikt tego nie wie, więcej nie mogę powiedzieć… Zostawie wam tylko cytat i powiem, brakuje nam WAS ! Goha Goha Goha |3ZŁ Przepraszam za pisownie, ale pisałem to co czuje, a pisownia u mnie słaba. „Kiedy mewy lecą za trawlerem, to dlatego, iż myślą, że do morza zostaną wrzucone sardynki. Mój powrót nastąpi niebawem.” I Śledzcie nasz kanał główny link w komentarzu 

W całej Polsce w minionym tygodniu doszło do ponad 20 zatrzymań osób, które za pośrednictwem internetu groziły osobom rządzącym w kraju. Choć incydenty dotyczyły przede wszystkim czołowych polityków, zdarzały się także pogróżki wobec prezydentów mniejszych miast, burmistrzów czy wójtów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *