Leśnicy Kujaw i Pomorza zbierają środki finansowe na wsparcie służby zdrowia w walce z COVID-19

Box1 Wiadomości
fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu

Specjalnie w celu wsparcia służby zdrowia w walce z COVID-19 został założony komitet społeczny i rozpoczęła się zbiórka publiczna pod hasłem „Pomaganie mamy w naturze”, która potrwa do końca czerwca. Na chwilę obecną udało się zebrać ponad 10 tys. zł.

Publiczna zbiórka ruszyła 7 kwietnia. Zawiązany przez leśników Kujaw i Pomorza komitet społeczny przeznacza zgromadzone fundusze na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników medycznych. To właśnie oni „z wielkim poświęceniem, narażając swoje zdrowie i życie każdego dnia, walczą o… nasze zdrowie i życie”, argumentują organizatorzy akcji.

Pierwsza partia środków ochrony osobistej trafiła już do służb medycznych w Golubiu Dobrzyniu i Więcborku. Kolejne zamówienie (płyny dezynfekujące, mydła, ręczniki, rękawiczki) trafi do wychowanków i opiekunów Centrum Administracyjnego Domów Dla Dzieci w Więcborku.

Do zbiórki może dołączyć każdy, wpłacając dowolną kwotę. Pieniądze można wpłacać na konto: BNP Paribas BP S.A., nr 08 1600 1462 1897 0658 3000 0001 lub wrzucić do zamplombowanych puszek, umieszczonych w siedzibach biura Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, biur 27 nadleśnictw, Centrum Szkolenia Strzeleckiego w Plaskoszu i Technikum Leśnego w Tucholi.

„Pomaganie mamy w naturze” to nie pierwsza akcja tego typu. Wcześniej toruńska dyrekcja Lasów Państwowych przeznaczyła na walkę z koronawirusem kwotę 370 tys. zł, m.in. na zakup respiratora i karetki oraz środków ochrony indywidualnej. Wsparciem zostały objęte szpitale w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Świeciu, Chojnicach i Kościerzynie oraz Sanepid w Bydgoszczy i 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej.

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przekazali także, za pośrednictwem Fundacji Poland 21C, 5 tys. zł na leczenie chorego na nowotwór mózgu Mateuszka.

Dodatkowo, przekazano 100 tys. zł na zakup środków dezynfekujących i higienicznych dla podopiecznych DPS-ów. Pierwsza pomoc rzeczowa została rozdysponowana już 14 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *