Mentzen chwali swoich konkurentów do prezydenckiego stołka. Za co?

Box2 Wybory 2019
fot. nadesłane

Sławomir Mentzen, niezależny kandydat na prezydenta Torunia na swojej kolejnej konferencji prasowej postanowił pochwalić swoich konkurentów. Chodzi o kwestie smogu i tereny zieleni.

– Wśród wszystkich kandydatów mamy konsensus w dwóch sprawach: w Toruniu powinno być więcej zieleni i mniej smogu. Dzięki temu, że wszyscy kandydaci, łącznie ze mną, popierają te dwie sprawy, mam wielką nadzieję, że niezależnie od wyniku wyborów, Toruń będzie za kilka lat bardziej zielonym miastem w którym oddycha się lepiej – powiedział Mentzen.

Mentzen znalazł w programach wyborczych kilka dobrych pomysłów i zapowiedział, że po wygranych wyborach będzie je realizować w Toruniu. U Lenza spodobała mu się propozycja utworzenia kampusu politechnicznego UMK, dostosowanie edukacji branżowej do wymagań współczesnego rynku pracy przy współpracy z toruńskimi przedsiębiorcami, reforma rad okręgów, przyznanie im budżetu oraz wymiana przestarzałych autobusów.

– Popieram Sylwię Kowalską w jej planach ochrony zieleni, zmianie podejścia do budowy nowych tras w Toruniu oraz utworzeniu Zielonego Ringu Torunia. To świetna koncepcja i z pewnością może liczyć na moje wsparcie – mówił Mentzen. Popiera także postulat Michała Zaleskiego, aby wszystkie miejskie ulice, przy których stoją domy mieszkalne miały utwardzoną nawierzchnię.

Jeśli chodzi o Irenę Paczkowską, to Mentzenowi podoba się nacisk, jaki kładzie ona na na potrzebę dialogu z mieszkańcami oraz wsłuchiwania się w ich potrzeby. – Popieram też plan Zbigniewa Rasielewskiego, który chce umieszczać na obiektach użyteczności publicznej panele fotowoltaiczne. Cena prądy cały czas rośnie i musimy tu szukać oszczędności. Moje pełne wsparcie ma również jego postulat bezpłatnej obwodnicy autostradowej oraz skomunikowania węzła autostradowego na południu Torunia – mówił Mentzen.

– Nieważne, kto jest autorem dobrego dla Torunia pomysłu. Ważne jest, aby wspierać każdą dobrą i korzystną dla miasta idee, ponad podziałami partyjnymi – zakończył Mentzen.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *