Ogród Zoobotaniczny w Toruniu otwarty. Obowiązują nowe zasady

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od poniedziałku 25 maja toruński Ogród Zoobotaniczny wznowił funkcjonowanie. Mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z większości terenów otwartych w ogrodzie, ale w dalszym ciągu muszą przestrzegać zaleceń sanitarnych.

Odwiedzający muszą przede wszystkim mieć na uwadze, że na terenie ogrodu obowiązuje limit osób. Obsługa ogrodu będzie z tego powodu sterować ruchem i odliczać wchodzące osoby. Ogród Zoobotaniczny można zwiedzać tylko z zasłoniętymi ustami i nosem. Cały czas obowiązuje także reguła dystansu społecznego i przestrzeganie min. 2-metrowych odległości. Na chwilę obecną nie można jeszcze zwiedzać zamkniętych pawilonów. Obowiązuje także zakaz korzystania z placu zabaw, altanki, punktu widokowego na wyspę lemurów, karuzeli i figur do wspinania się. Dyrekcja ogrodu zachęca jednak, aby pomimo konieczności przestrzegania licznych wytycznych, wybrać się na spacer na Bydgoskie Przedmieście.

Wiosna to doskonały czas na odwiedzenie naszego ogrodu. Właśnie teraz kwitną drzewa, krzewy i kwiaty, w zasadzie cały ogród jest zatopiony w zieleni i kolorowych kwiatach – mówi Beata Gęsińska, dyrektor toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego.

W toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym powstały nowe nawierzchnie alejek ogrodowych. Zostały wykonane z ekologicznych materiałów, co oznacza, że są w pełni przepuszczalne dla wody. Mogą z nich także korzystać osoby poruszające się na wózkach. Ogród czynny jest codziennie, także w weekendy i święta.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *