Pierwsze maseczki dla mieszkańców gotowe do rozdania

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Dzisiaj do Torunia dotarło pierwszych 50 tys. maseczek ochronnych i rozpoczęła się ich dystrybucja. Dostarczeniem maseczek zajęły się spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Docelowo maseczki powinny trafić do niemal 180 tys. osób.

W czwartek 16 kwietnia rozpoczęła się dystrybucja maseczek ochronnych na terenie Torunia. Pierwszymi spółdzielniami mieszkaniowymi, które do rozdysponowania dostały łącznie 50 tys. maseczek, były Spółdzielnia Mieszkaniowa Na Skarpie i Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa z Osiedla Młodych. Za podstawę do określenia liczby beneficjentów, do których powinny trafić maseczki, przyjęto dane z deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, według stanu na dzień 15 kwietnia 2020 r. Na tej podstawie określono, że maseczki ochronne powinny trafić do 179.987 osób. Zamówione maseczki są wielokrotnego użytku, co oznacza, że można je prać i prasować. Urząd Miasta informuje, że w kolejnych dniach sukcesywnie będą dostarczane kolejne maseczki.

O szczegółach dystrybucji pierwszej partii maseczek poinformuje prezydent Michał Zaleski na jutrzejszej konferencji prasowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *