Rozpoczął się cykl TAURON SEC 2020. Leon Madsen zwycięzcą pierwszej rundy

Box2 Sport Wiadomości

W sobotę 4 lipca na Motoarenie Toruń rozpoczął się TAURON Speedway Euro Championship. Pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy wygrał Leon Madsen. Najlepszym z Polaków był Bartosz Smektała, który zdobył 4. miejsce. Kojne zawody w Toruniu odbędą się 29 lipca.

Ograniczenia epidemiczne sprawiły, że kibiców na Motoarenie nie było tyle, co zawsze. Widownia była zapełniona zaledwie w 25 proc. Na teren zawodów można było wejść tylko w maseczce, konieczna była też wstępna dezynfekcja. Bilety można było nabyć jedynie on-line – z powodu epidemii sprzedaż w kasach nie była prowadzona.

Pierwsza runda została rozegrana w Toruniu. Jej zwycięzcą został Duńczyk Leon Madsen (srebrny medalista cyklu Grand Prix 2019). 2. miejsce w finale przypadło w udziale Robertowi Lambertowi, a 3. miejsce zajął Nicki Pedersen (trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata). Bartosz Smektała znalazł się na finałowym 4. miejscu. W Toruniu pojawił się także aktualny Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik, który otrzymał „dziką kartę” na pierwszą rundę cyklu.

Kolejne zawody z cyklu odbędą się w Bydgoszczy (8.07), Gnieźnie (15.07) i w Rybniku (22.07). W Toruniu 29.07 zostanie zorganizowana ostatnia runda Speedway Euro Championship. Bilety na wydarzenie także będzie można nabyć tylko internetowo.