Sesja rady miasta: Klub PiS ordynuje minutę ciszy, zarządza przerwę na konferencję „profrekwencyjną”

Box2 Wiadomości Wybory 2019
Fot. Łukasz Piecyk

Klub Radnych PiS rozpoczął sesję mocnym akcentem. Radny Wojciech Klabun przed jej inauguracją wystąpił z przemówieniem upamiętniającym dwóch zmarłych parlamentarzystów Kornela Morawieckiego i Jana Szyszki.

Wojciech Klabun rozpoczął przypomnieniem biogramu tego pierwszego parlamentarzysty i zaapelował o minutę ciszy. Jan Szyszko przypomnienia się nie doczekał. Po uczczeniu pamięci parlamentarzystów radni podjęli kilka uchwał, ale chwilę później Klub Radnych PiS zawnioskował o przerwę.

Podczas przerwy o godzinie 11.00 partia Prawo i Sprawiedliwość zorganizowała konferencję profrekwencyjną pod budynkiem Urzędu Miasta, zachęcającą do głosowania na kandydatów i kandydatki z tego ugrupowania. W niej udział wzięli już nie tylko radni, ale również wiceprezydent Zbigniew Rasielewski oraz szefowa lokalnych struktur partii Marzena Drab.

-Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie cztery lata udowodniło, że to co zapowiada w kampanii wyborczej, potem realizuje – mówiła Marzena Drab. – Zagłosujmy na wiarygodność.

-To jest konferencja Prawa i Sprawiedliwości, profrekwencyjna, z prostej przyczyny, bo chcemy, żeby jak najwięcej wyborców w naszym kraju poszło na wybory, ale, oczywiście, żeby poszło na wybory i zagłosowało również na Prawo i Sprawiedliwość – rozwiał wątpliwości dziennikarzy Zbigniew Rasielewski, wiceprezydent miasta Torunia, a obecnie kandydat na senatora z ramienia PiS.

Radni Koalicji Obywatelskiej nie protestowali.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *