Szybcy i dzielni. Najlepsi strażacy Polski i świata rywalizowali w Toruniu [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości

Najlepsi strażacy rywalizowali w Toruniu i Grudziądzu o tytuł mistrza XVII Halowych Mistrzostw Polski w Dwuboju Pożarniczym. W zawodach wzięło udział 46 zawodników z 12 województw i 15 zawodników z innych krajów.

Lokalna rywalizacja zorganizowana została w hali sportowej przy ul. Legionów. Niewątpliwie mistrzem w klasyfikacji indywidualnej krajowej został Bartłomiej Siepietowski z Krakowa. Strażak zwyciężył zarówno w kategorii „Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej”, jak i w dwuboju pożarniczym. W klasyfikacji międzynarodowej w pierwszej kategorii najwyższe miejsce zdobyła Nikita Ukolau z Białorusi, w drugiej jej rodak Ruslan Pliauha.

– Wielkie słowa uznania kieruję do wszystkich zawodników biorących udział w mistrzostwach. Pokazaliście, jak szybcy, silni i dzielni są strażacy. Każdy z Was jest zwycięzcą, bo stanowicie wzór dla tych, którzy chcą wybrać ten zawód – mówił Michał Zaleski, wręczając zwycięzcom nagrody.

Poza głównymi konkurencjami wyłoniono także laureatów trzech biegów nominowanych: O Puchar Prezydenta Torunia, Wojewody kujawsko-pomorskiego i Starosty Powiatu Toruńskiego. W biegu „O Puchar Prezydenta Torunia najlepszy był Mirosław Cyrson z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym organizowane są od 1995 roku, od roku 2003 odbywają się raz na dwa lata. W tym roku rywalizacja odbyła się w województwie kujawsko-pomorskim – Grudziądzu i w Toruniu.