„Wczoraj w Bydgoszczy, dzisiaj w Toruniu”. Wiosna Roberta Biedronia nadchodzi i zbiera podpisy

Box2 Wiadomości

Dziś działacze partii Wiosna Roberta Biedronia zaczęli w Toruniu zbierać podpisy poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mają nadzieję, że na terenie województwa uda się zebrać ok. 13,5 tys. podpisów. Ujawnili też kulisy kampanii dla Kujawsko-Pomorskiego.

O tym, jak będą zbierane podpisy, poinformował Michał Pisarek, koordynator logistyki partii Wiosna w naszym województwie.

– Wczoraj w Bydgoszczy, dzisiaj w Toruniu. Inicjujemy zbieranie podpisów – mówi Pisarek. – Każdy może nas wesprzeć, czy to dobrym słowem, podpisem, czy również zaangażować się w nasze działania.

Podpisy zbierane będą na terenie województwa do 16 kwietnia, nawet w najmniejszych miejscowościach.

– Rozpoczynamy akcję zbierana podpisów do komitetu wyborczego do Parlamentu Europejskiego – mówi Katarzyna Koch, zastępca koordynatora do spraw social mediów. – W całym województwie mamy do zebrania ok. 13,5 tys. podpisów poparcia.

Lista kandydatów Wiosny do Parlamentu Europejskiego zostanie ogłoszona jutro (23 marca) o godz. 13.30 w Warszawie w Palladium. Informacje o tym, kto wystartuje z pierwszych miejsc oraz z numerów od 2. do 10. zostaną podane jutro późnym popołudniem.

Pisarek zaznacza, że kandydatami Wiosny będą osoby doświadczone, wykształcone, znające języki obce. Na tę chwilę wiemy, że z drugiego miejsca na warszawskiej liście ugrupowania wystartuje Joanna Scheuring-Wielgus, toruńska posłanka (partia Teraz, wcześniej Nowoczesna).

Jak podkreślają działacze, podstawą kampanii partii Wiosna jest otwarta Europa i równość dla każdego.

– Będziemy walczyli o związki partnerskie i wolność wyznania. Będziemy pokazywali, że można działać w zgodzie, prowadzić politykę bez kłótni, bez awantur i przede wszystkim poprzez działania spokojne i rozsądne. Będziemy budowali taką Europę, jaką chcemy, która rozwija się dynamicznie, która współpracuje ze sobą, a nie szuka problemu tam gdzie go tak naprawdę nie ma – mówi Pisarek.

Jak wygląda plan kampanii na najbliższe tygodnie? W regionie, jak i w całej Polsce, odbędzie się wiele eventów. Oprócz Bydgoszczy, Torunia i Włocławka kampania obejmie również ok. 25 mniejszych miejscowości. Będą to m.in. Radziejów, Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski czy Rypin. Kandydaci Wiosny odwiedzą całe województwo. Trasa planowana jest na ponad tysiąc kilometrów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *