Zieleniec na Jarze w nowej odsłonie. Tak teraz wygląda [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

W maju zakończyły się prace nad zagospodarowaniem turystyczno-rekreacyjnym zieleńca na osiedlu Jar. Trwają czynności odbiorcze, a mieszkańcy już mogą korzystać z alejek parkowych. Zaraz po zniesieniu stanu epidemii do ich użytku zostanie także oddana infrastruktura rekreacyjna.

Wykonawca na osiedlowym Zieleńcu zagospodarował nie tylko parkowe ciągi komunikacyjne , ale przede wszystkim teren wokół znajdującego się tutaj stawu. W okolicy stawu powstała promenada, dwa pomosty, punkt widokowy i punkt obserwacji ptaków. Spacerowicze i rowerzyści mogą już korzystać z 4 km tras pieszych (w tym ciągów botanicznych) oraz 2 km tras rowerowych. Co ważne, trasy są tematyczne. Można dzięki temu przejść się m.in. turystycznym szlakiem Twierdzy Toruń.

Na terenie zieleńca pojawiły się siłownie zewnętrzne, place zabaw, stoły do ping-ponga i piłkarzyków, stoły i ławki plenerowe. Zimą będzie można skorzystać ze ścieżki saneczkowej. Wykonawca zadbał także o takie elementy, jak wybieg dla psów oraz stojaki na rowery, kosze na śmieci i oświetlenie lampami LED. Przy zieleńcu powstał też parking na 58 miejsc.

Inwestycja pochłonęła łącznie ponad 8.7 mln zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *