1 mln zł na sport i rekreację. Urząd Marszałkowski dofinansuje obiekty z regionu

Wiadomości Województwo box
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W regionie powstaną kolejne miejsca sportowo-rekreacyjne, a te już istniejące doczekają się remontu. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel kolejny 1 mln zł. To łącznie 27 projektów związanych z rozwojem małej infrastruktury sportowej.

– Dofinansowujemy obiekty sportowo-rekreacyjne szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na poszczególne projekty przeznaczono środki w wysokości od 25 do 50 tys. zł. Na liście 27 dofinansowanych projektów znalazł się także jeden z Torunia, pod nazwą “przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego wraz z wyposażeniem”, opiewający na kwotę 48 tys. zł. Poza nim, wśród ofinansowanych projektów są między innymi modernizacja sal gimnastycznych w szkołach podstawowych i przebudowa dwóch boisk w gminie Radziejów, plenerowa siłownia przy placu zabaw w Bydgoszczy, czy urządzenie placu zabaw i tereny rekreacyjnego w podbrzeskim Wieńcu-Zalesie.

Pełną listę projektów znaleźć można tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.