1 proc. dla naszego regionu. Trwa kampania samorządu województwa

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Samorząd województwa prowadzi kolejną edycję kampanii “1 proc. dla naszego regionu”. Kampania ma zachęcać do wspierania lokalnych organizacji pożytku publicznego w czasie składania rocznych deklaracji podatkowych. W województwie kujawsko-pomorskim takich organizacji jest 373.

– Wskazanie w rocznym zeznaniu podatkowym organizacji, której chcemy przekazać jeden procent podatku, jest ważnym wsparciem dla pozarządówek, dla których liczy się każda złotówka. Szczególnie zachęcam do wspierania organizacji działających w naszym regionie – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Kampania “1 proc. dla naszego regionu” wystartowała już po raz 12. W zeszłym roku mieszkańcy województwa na rzecz stowarzyszeń non profit w ramach 1 proc. przekazali ponad 41,2 mln zł. To prawie o 2,7 mln zł więcej, niż rok wcześniej.

Jak podarować swój 1 proc. na organizację pożytku publicznego? W deklaracji podatkowej należy wpisać numer KRS organizacji, której chcemy pomóc oraz kwotę, która nie może przekroczyć 1 proc. podatku. Można także wskazać konkretny cel, na który chcemy przekazać środki, np. ratowanie życia konkretnego podopiecznego fundacji lub wsparcie konkretnej placówki.

Od 2018 r. nie musimy wypełniać wniosków i deklaracji, aby rozliczyć PIT. Robi to za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Przygotowany PIT dostępny jest na Portalu Podatkowym. Tam możemy go sami zweryfikować. Możliwe jest wprowadzanie zmian, a nawet odrzucenie go i samodzielne rozliczenie. Na to czas jest do 2 maja. Jeśli przed tym terminem w dokumencie nie pojawią się żadne zmiany, e-PIT zostanie uznany za zaakceptowany. Przekazanie 1 proc. na konkretną organizację w ubiegłorocznym rozliczeniu wiąże się z automatycznym wpisaniem jej do tegorocznego. Warunkiem jest jednak jej dalsza obecność w wykazie uprawnionych do otrzymania takiego wsparcia.

Tagged

1 thought on “1 proc. dla naszego regionu. Trwa kampania samorządu województwa

  1. Warto przekazać 1%. To wydaje się niewiele, ale dla kogoś innego to bardzo dużo. Co roku rozliczam się z programem Pitax i zawsze wybieram jakąś organizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.