10 lat więzienia za 100 złotych?

112 Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Podczas kontroli policyjnej kierowca BMW wręczył policjantowi 100 złotych, mówiąc, że nie chce mandatu. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

W sobotę 21 listopada policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pełniący służbę przy ul. Traugutta zatrzymali do kontroli BMW.

Kierowca jechał 91 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Mężczyzna kierujący pojazdem powiedział, że nie ma ze sobą żadnych dokumentów, ponieważ mu je skradziono.

“W pewnym momencie kierowca bmw podszedł do auta służbowego i   powiedział do funkcjonariuszy,  że nie chce mandatu. Przez otwarte okno radiowozu włożył rękę do środka, a następnie położył  banknot o nominale 100 złotych, na wykonywaną przez policjanta dokumentację.  Jeszcze tego samego dnia 54–latek  usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji w związku z wykonywaną kontrolą drogową,  za co może mu grozić do 10 lat więzienia” – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, Oficer Prasowy KMP w Toruniu.

Policjanci poinformowali kierowcę, że taki czyn jest przestępstwem i powiadomili dyżurnego Komendy Miejskiej Policji  w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *