100 zł dla wszystkich dzieci z niepełnosprawnością. Kiedy ruszy miejski program?

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie dla wszystkich dzieci z niepełnosprawnością – to jeden z postulatów wyborczych prezydenta Michała Zaleskiego. Kiedy rozpocznie się ten program w Toruniu?

Kiedy zajęliśmy się tym tematem w listopadzie, w odpowiedzi od urzędu miasta otrzymaliśmy informację, że program wsparcia toruńskich rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością rozpocznie się nie wcześniej niż w kwietniu 2019 r. Ten termin jest już jednak nieaktualny.

Kiedy zatem można spodziewać się inauguracji tego programu? W tej chwili magistrat przekazał go do konsultacji z organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością.

– Prognozowane wejście w życie programu to 1 maja 2019 r. – informuje Magdalena Stremplewska, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. = Świadczenie wynoszące 100 zł miesięcznie ma trafić do wszystkich dzieci z niepełnosprawnością – do ukończenia 18. roku życia.

Wypłata tego świadczenia nie będzie uzależniona od dochodu rodziny. Pierwsze wypłaty ruszą niezwłocznie po rozpatrzeniu wniosków – nie później niż w dwa miesiące od złożenia wniosku, jeżeli wniosek wpłynie w maju lub czerwcu 2019 r.

W tegorocznym budżecie miasta na ten cel zapisano łącznie 1,1 mln zł. Według szacunków z listopada ub.r. program obejmie ok. 1,1 tys. dzieci.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *