11 tys. zł za ogrzewanie. Pub Spółdzielczy założył zbiórkę “na rachunki za Polski Ład”

Box1 Wiadomości
Rafał Grabowski (po prawej) jest jednym z założycieli Pubu Spółdzielczego w Toruniu./fot. Łukasz Piecyk

Na rachunki za Polski Ład – tak brzmi tytuł zbiórki dla Pubu Spółdzielczego w Toruniu – miejsca, które oferuje pracę osobom z niepełnosprawnościami. Otwarcie lokalu zbiegło się w czasie z wybuchem pandemii, a nie załapał się na żadną z tarcz pomocowych. Po wprowadzeniu Polskiego Ładu rachunki wzrosły kilkukrotnie, dlatego zdecydowano się na utworzenie zbiórki.

Pub Spółdzielczy w Toruniu działa od 2020 r. Już od samego początku musiał zmagać się z trudami pandemii, bez żadnej pomocy, bo z uwagi na fakt, że działał dopiero od niedawna, nie otrzymał żadnej pomocy w ramach rządowych tarcz antykryzysowych. Mimo to, do zwolnień nie doszło i lokal utrzymał wszystkich 5 pracowników. To osoby z niepełnosprawnościami, dla których rynek pracy nie zawsze bywa łaskawy, a w Pubie Spółdzielczym mogli oni realizować się zawodowo.

Po pandemii przyszedł kolejny cios, którym okazał się Polski Ład. To po otrzymanych w tym roku rachunkach właściciele Pubu Spółdzielczego zdecydowali się na uruchomienie zbiórki na portalu zrzutka.pl.

– Właśnie dostaliśmy rachunek za ogrzewanie na ponad 11 tysięcy złotych – to tylko dwa miesiące używania gazu, który sprawia, że u nas ciepło (do tej pory w podobnym okresie grzewczym płaciliśmy 2700 zł). Do tego prąd, czynsz i …leżymy. Potrzebujemy Waszego wsparcia – dodatkowego, bo przecież wiemy, że jesteście z nami, przychodzicie na #piwoktórewarzywięcej, a my uwielbiamy się z Wami spotykać – czytamy w opisie zbiórki.

Cel? 20 tys. zł. Na tę chwilę zebrano niespełna 3 tys. zł, a do końca zbiórki zostały już tylko 4 dni. Zbiórkę Pubu Spółdzielczego “na rachunki za Polski Ład” znajdziecie tutaj.

– Jesteśmy nie tylko miejscem, w którym można wypić świetnie piwo rzemieślnicze, jesteśmy też miejscem, które otwiera możliwości i pozwala się rozwinąć wszystkim tym, którzy w innych miejscach nie są mile widziani. Przetrwaliśmy lockdown i wiele innych przeciwności losu, żeby przetrwać też tą, potrzebujemy Waszej pomocy. Jeśli forma zrzutki nie przypada Wam do gustu, to wpadnijcie w ten weekend odwiedzić nas na ogródku. I wpadajcie kiedy tylko możecie, do zobaczenia – napisał Pub Spółdzielczy w swoich mediach społecznościowych.

Pub Spółdzielczy w Toruniu mieści się przy ul. Rynek Staromiejski 24.

Tagged

6 thoughts on “11 tys. zł za ogrzewanie. Pub Spółdzielczy założył zbiórkę “na rachunki za Polski Ład”

 1. Niestety, Polski Ład niszczy przedsiębiorców. Szczególnie uderza w tych drobnych i jednoosobowe działalności. Teraz zaczynają mówić o naprawie Polskiego Ładu, ale niech nikt nie wierzy w te mrzonki. Większość przedsiębiorców już policzyła, że zbytnio nic proponowane zmiany nie wnoszą, a tylko komplikują i tak skomplikowane rozliczenia. Najlepiej byłoby wrócić do tego co było przed 1 stycznia 2022 roku.

  1. Niestety chcą skroić na składce zdrowotnej więc nie wrócą do stanu poprzedniego. Podatki wzrosły, ceny też i oprocentowania kredytów.

 2. Ameryka przekazała skarbowi Ukrainy 500.000.000 dolarów.
  Ciekawe na jaki procent?
  Ile Ameryka przekaże skarbowi Polski, zwładzcza, ze Ameryka nie otworzyła granicy dla uchodźców z Ukrainy?

 3. SENSACJA!!
  Wiadomość ekskluzywna w Tylko Toruń.
  Artur Soboń twierdzi, że
  MOŻNA ZAJŚĆ W CIĄŻĘ Z KOBIETĄ.
  Twierdzi to publicznie w tv.
  No ale jak, kobieta może zapłodnić
  Artura Sobonia?
  Artur Soboń ma dwa otwory.
  Przez który, może go zapłodnić kobieta?!
  Ten DEBIL-
  Artur Soboń- opracowuje podatki dla milionów Polaków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.