13-latek połknął pigułkę z czaszką, a potem skakał i biegał od ściany do ściany

112 Box2
fot. Straż Miejska w Toruniu

W nocy 7 października patrol grupy interwencyjnej straży miejskiej podjął interwencję wobec 13-letniego chłopca, który zażył ekstazy. Młody człowiek potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 23. Strażnicy miejscy patrolujący ul. Międzymurze zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie młodego człowieka.

– Nastolatek był bardzo pobudzony, skakał i biegał od ściany do ściany – relacjonuje Anna Wiśniewska z zespołu ds. profilaktyki i komunikacji społecznej Straży Miejskiej w Toruniu. – Sprawiał wrażenie, jakby był pod wpływem silnych substancji psychotropowych. Ponadto chłopak widząc patrol rzucił się do ucieczki, nie reagował na polecenia mundurowych, a kontakt z nim był bardzo utrudniony.

Zatrzymany 13-latek przyznał się, że zażył pigułkę z czaszką tzw. ekstazy. W trakcie interwencji jego stan się pogarszał, zatrzymany tracił kontrolę nad własnym ciałem i rzucał się na maskę samochodu.

Strażnicy widząc nasilające się i budzące niepokój objawy, natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. W oczekiwaniu na pomoc medyczną zaopiekowali się chłopcem, którego stan zdrowia cały czas ulegał pogorszeniu. Po przybyciu karetki pogotowia nastolatek został przewieziony do szpitala dziecięcego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *