24 kwietnia zrobimy zakupy? Czy najbliższa niedziela jest handlowa?

Box2 Wiadomości
fot. ilustracyjne/pixabay

W 2022 roku mamy łącznie zaledwie 7 niedziel, w trakcie których możemy zrobić zakupy. Prawie połowa z nich jest już jednak za nami. Warto więc wcześniej pomyśleć o tym, czego możemy potrzebować, a możemy nie kupić z uwagi na zamknięte sklepy. Czy niedziela 24 kwietnia jest handlowa?

W lutym w życie weszły przepisy zaostrzające zakaz handlu w niedzielę. Od tego czasu w większości sklepów nie zrobimy zakupów w niedziele niehandlowe. Takie rozwiązanie było efektem coraz częstszego obchodzenia dotychczasowych przepisów przez duże sieci sklepów. Według nowych przepisów, z możliwości otwarcia placówki w niedziele niehandlowe mogą skorzystać jedynie te podmioty, które wykażą przynajmniej 40 proc. przychodów z działalności pocztowej. To zamknęło furtkę, z której dotychczas korzystały markety.

W dużych sklepach musimy więc czekać na niedziele handlowe. Takich w 2022 r. jest zaledwie 7. Pierwsza z nich miała miejsce 30 stycznia. Kolejna będzie właśnie w ten weekend. 24 kwietnia to niedziela handlowa, więc tego dnia będziemy mogli zrobić zakupy.

Następna okazja do zrobienia zakupów w niedzielę będzie 26 czerwca. Pozostałe niedziele handlowe w tym roku wypadają sierpniu i dwukrotnie w grudniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.