25 lat i już recydywista. Kradł alkohol, kosmetyki i…

112 Polecamy
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Policjanci z komisariatu Śródmieście przedstawili zarzuty złodziejowi, który w jednej z sieci sklepów kradł alkohol, kosmetyki i artykuły spożywcze. 25-latek jest recydywistą, dlatego grozi mu surowsza kara. Jaka?

25-latek wpadł w minioną środę. Właśnie wtedy policjanci z komisariatu Śródmieście otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych przy Szosie Chełmińskiej.

Ochroniarze ujęli tam mężczyznę, który chciał ukraść alkohol i produkty spożywcze warte kilkaset złotych. Delikwent trafił prosto do policyjnej celi.

– Już wcześniej kryminalni zebrali dowody świadczące o tym, że 25-latek dokonywał kradzieży w tej samej sieci sklepów – mówi Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Jego łupem padały za każdym razem alkohol, kosmetyki i produkty spożywcze warte kilkaset złotych.

Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty za to, co zrobił w listopadzie br. Kryminalni będą ustalać, czy nie ma na koncie także innych tego typu przestępstw.

25-latek jest recydywistą. Był już wcześniej karany za kradzieże. Prokurator zdecydował, by do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem. Teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

 

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys