26-letni kierowca bmw usłyszał zarzut. Grozi mu od 6 miesięcy do…

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dziś ok. godz. 13 do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód został doprowadzony 26-letni Filip K., kierowca bmw, który w sobotę wieczorem potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych na ul. Grudziądzkiej. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku w ruchu drogowym ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Dzisiaj policjanci kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód Filipa K., 26-latka podejrzanego o spowodowanie sobotniego wypadku przy ul. Grudziądzkiej. Mężczyzna z ust prokuratora usłyszał zarzut spowodowania wypadku w ruchu drogowym z skutkiem śmiertelnym. Może mu za to grozić od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Badanie wykazało, że we krwi 26-latka nie było żadnych środków psychoaktywnych i alkoholu. Kierowca bmw był już pięć razy skazywany – w tym dwa razy za posiadanie narkotyków, a także za paserstwo i uszkodzenie ciała w warunkach chuligańskich.

Prokuratura wystąpiła dziś w wnioskiem do sądu o trzymiesięczny tymczasowy areszt dla Filipa K. Sąd zadecydował o dwumiesięcznym areszcie. Odwiesił mu też wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwo.

fot. Łukasz Piecyk

Co wiadomo o sobotnim wypadku?

 • Doszło do niego 29 grudnia ok. godz. 19 na ul. Grudziądzkiej – na przejściu dla pieszych naprzeciw centrum handlowego Kometa i w pobliżu wjazdu do straży miejskiej i Miejskiego Zarządu Dróg;
 • Pierwsza relacja naszego Czytelnika brzmiała następująco: „Wypadek na wysokości Komety na Grudziądzkiej – przejście dla pieszych, bmw mocno uszkodzone. Droga w stronę centrum prowadzi objazdem. Nie wiadomo, czy pieszy przeżył”.
 • 26-latek kierujący bmw jechał ul. Grudziądzką od strony Gdańska (jezdnia południowa). Wjechał z całym impetem w piesze: 52-letnią matkę i jej 18-letnią córkę, który znajdowały się na środku przejścia dla pieszych – przez zachodnią jezdnię ul. Grudziądzkiej.
 • Uderzenie było tak potężne, że obie kobiety zostały znalezione ok. 50 m od przejścia dla pieszych. Na miejscu zdarzenia kobiety były reanimowane. Następnie zostały przewiezione do toruńskich szpitali. Ok. godz. 20 toruńscy policjanci otrzymali informację, że obie kobiety zmarły w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku.
 • Ok. godz. 21 otrzymaliśmy pierwsze oficjalne informacje od toruńskiej policji. „Tuż po godz. 19 po pokonaniu połowy przejścia dla pieszych matka z córką zostały potrącone przez bmw jadące w kierunku centrum. Kierowca nie zdążył wyhamować” – mówiła Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.
 • Przejście, gdzie doszło do wypadku, nie jest wyposażone w sygnalizację świetlną. Znajdują się na nim aktywne znaki ostrzegające o tym, że przy przejściu znajduje się pieszy. Na jezdniach są też wymalowane ostrzegające piktogramy.
 • 26-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy. Kierowca bmw został zatrzymany. Pojazd, którym się poruszał, zabezpieczono. Od mężczyzny pobrano krew do badań.
 • Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś (31 grudnia) został doprowadzony ok. godz. 13 do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód, gdzie usłyszał zarzuty.
 • 26-latek jest znany policjantom. W przeszłości był notowany za posiadanie narkotyków.
 • Toruńscy policjanci apelują do wszystkich osób, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w tej sprawie o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Toruniu: ul. Grudziądzka 17 lub tel. 56 641 23 69 i 56 641 26 07.
Tagged

2 thoughts on “26-letni kierowca bmw usłyszał zarzut. Grozi mu od 6 miesięcy do…

 1. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat.Parodia.Za zabicie dwóch osób tylko do 8 lat? Chore prawo.Jest recydywą i powinien dostać dożywocie i zarabiać na swoje utrzymanie przy robotach np drogowych.Za komuny więźniowie pracowali i było ok.A teraz?Wstyd i hańba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.