28. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które każdego roku jednoczy tysiące Polaków. Przed nami kolejny Wielki Finał, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia. Toruński sztab łapie “wiatr w żagle” i przygotowuje się na nadchodzące wydarzenie. Czego możemy się spodziewać?

W zeszłym roku w Toruniu na rzecz WOŚP udało się zebrać ponad 340 tysięcy złotych. Czy w trakcie 28. Finału uda się pobić ten rekord? Przekonamy się już 12 stycznia. Tym razem Orkiestra zagra z myślą o dziecięcej medycynie zabiegowej. Na ten cel w Toruniu będzie kwestować niemal 380 wolontariuszy. Możliwość wsparcia charakterystycznej WOŚP-owej puszki to tylko jedna z wielu inicjatyw, przygotowywanych na najbliższą niedzielę. Główne wydarzenia finałowe odbędą się tradycyjnie na Rynku Staromiejskim.

Na dzień przed 28. Finałem, czyli w sobotę 11 stycznia, planowany jest Bieg dla WOŚP. Chętni biegacze wystartują w samo południe spod przystani Akademickiego Związku Sportowego na ulicy Popiełuszki i pokonają dystans 5 kilometrów. W sobotę w godzinach 9:00-19:00 będzie można również wziąć udział w “Wiosłowaniu” w Galerii Copernicus. Celem wydarzenia będzie ustanowienie rekordu w największej liczbie osób, które będą wiosłować na ergometrze wioślarskim. W zeszłym roku rekord ten ustanowił Toruń! W trakcie 10 godzin aż 311 mieszkańców grodu Kopernika pokonało łącznie dystans ponad 155 kilometrów, deklasując Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin i Warszawę.

Wielki Finał 12 stycznia rozpocznie się o 10:00 występami dzieci i młodzieży. O 15:00 planowana jest Wielka Ściskawa, czyli wydarzenie zainicjowane przez Toruń.

Na scenie, zlokalizowanej na Rynku Staromiejskim, jak co roku odbędą się także koncerty. Już o 14:00 usłyszymy Trzy Korony 2000. Po 16:00 na scenie stanie zespół ETA, a o 17:30 Maciej Tacher. Wieczorem o 18:30 możemy spodziewać się występu DAGADANA. Punktem kulminacyjnym wydarzeń muzycznych będzie koncert zespołu Hunter, który zacznie grać około 20.30. Na Wielkim Finale nie może także zabraknąć licytacji, które zostaną zorganizowane w przerwach między koncertami i występami. Co będzie można zdobyć? Przede wszystkim atrakcyjne vouchery, między innymi na zajęcia akrobatyczne czy weekend w Pałacu Romantycznym.

28. Finał w WOŚP w Toruniu zostanie uświetniony laserowym światełkiem do nieba. Specjalny pokaz będzie można oglądać o 20:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *