29. Welconomy Forum coraz bliżej. Co będzie tematem dyskusji?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Już niedługo odbędzie się 29. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń na mapie krajowych konferencji gospodarczych, Welconomy Forum in Toruń 2022. Hasło tegorocznego spotkania to “W stronę nowego światowego porządku”.

Właśnie nowy światowy porządek będzie głównym tematem sesji plenarnej forum, które odbędzie się 30 i 31 maja w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. O tym, czym on jest, dyskutować będą prezes zarządu Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej Rafał Baniak, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Budrowski, wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, prezes Polregio S.A Artur Martyniuk, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, prof. Henryk Skarżyński oraz prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska.

Kolejny rok dowodzi, iż jest najwyższy czas, aby zastanawiać się, dokąd zmierza nasza cywilizacja. Od dwóch lat żyjemy w cieniu niepewności. Rozpoczęła ją epidemia koronawirusa, a od paru miesięcy obserwujemy wojnę w Ukrainie. Jedno jest pewne, bezpowrotnie przeminął świat, który znaliśmy do tej pory – uważają organizatorzy forum.

W tym roku podczas dwóch dni wydarzenia odbędzie się ponad 25 paneli tematycznych. Wszystkie będą w formie stacjonarnej, znanej przed pandemią. Co istotne, tym razem zmieniły się nieco reguły udziału w forum.

Każdy chętny może uczestniczyć we wszystkich panelach – informuje Jacek Janiszewski, przewodniczący rady programowej Welconomy Forum. – Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie internetowej https://welconomy.pl/formularz-rejestracyjny, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wśród poruszanych w ramach paneli tematów pojawią się kwestie gospodarcze, takie jak galopująca inflacja, zmiany podatkowe w Polsce, zamożność Polaków w czasach pandemii i wojny. Prelegenci zastanowią się także nad skutkami społeczno-gospodarczymi wojny w Ukrainie oraz znaczeniem handlu detalicznego.

Poruszone będą też sprawy związane z młodym pokoleniem, zarówno jeśli chodzi o rynek pracy, jak i o pobudzanie aktywności społecznej i obywatelskiej młodzieży.

Po raz pierwszy pojawi się segment “AGROWelconomy” poświęcony sprawom wsi i rolnictwa, w jego ramach będzie podjęty na przykład wątek Zielonego Ładu.

Jeden z paneli będzie dotyczył rewitalizacji miast, podczas niego głos mają zabrać między innymi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski czy też wiceminister spraw wewnętrznych Litwy Arnoldas Abramavičius.

Obecne będą także wątki związane ze zdrowiem, na przykład w ramach panelu pod nazwą “Polska bez papierosów – utopia, czy racja stanu?”.

2 thoughts on “29. Welconomy Forum coraz bliżej. Co będzie tematem dyskusji?

 1. Możliwe, że jednym z tematów, może być przyłączenie Polski do u- krainy zachodniej.
  Skoro odbył się u- kraiński, feudalny, okrągły stół- to niby czemu nie.
  Skoro ten Trzaskowski, legitymujący się jako jedyny, nieprawdziwym wynikiem wyborczym w Polsce, to może tylko dziwić.
  Co pionieryzacja młodzieży akademickiej, na wzór sowietski, ma mu dać?
  Może tylko pośmiewisko.
  To, że wpadł na pomysł, by wyjechać do Ameryki i prowadzić politykę zagraniczną Polski- to parodia.
  Nic nie załatwił, bo każdy go ignoruje.
  Tak jak wiceprezydent amerykański, czy premier kanadyjski.
  Ale to nie dziwi.
  Kto by takiego brał na poważnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.