35-latek z Jakubskiego Przedmieścia zatrzymany. Powodem obrót narkotykami

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Dzisiaj do prokuratury został doprowadzony 35-letni mężczyzna, u którego w mieszkaniu znaleziono znaczne ilości narkotyków, między innymi amfetaminy i haszyszu. Zatrzymany spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie, grozi mu do 12 lat więzienia.

Przeszukanie mieszkania nastąpiło w środę. Znaleziono substancje w różnych postaciach (płynnej i sypkiej), schowane w lodówce. Badania wykazały, że znajdowało się tam ponad 1500 gramów amfetaminy w postaci półpłynnej i 185 gramów proszku o cechach tego samego typu narkotyku. Oprócz tego wykryto 5,2 gramy substancji koloru brunatnego, która wykazała cechy charakterystyczne dla marihuany i haszyszu.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna był osobą poszukiwaną przez sądy w Wąbrzeźnie i Golubiu- Dobrzyniu. Okazuje się bowiem, że nie rozliczył się z wymiarem sprawiedliwości do wcześniej orzeczonych przeciwko niemu spraw, dlatego sądy zdecydowały się wydać za nim nakazy doprowadzenia. Możliwe, że najbliższe nawet ponad pięć i pół roku spędzi w więziennej celi odsiadując zasądzone wyroki pozbawienia wolności.

W związku ze sprawą narkotyków 35-latkowi będzie postawiony zarzut udziału w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych. Oskarżyciel po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych wnioskował do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 35 – latka na najbliższe 3 miesiące. Teraz grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *