V Festiwal Teatrów Ulicznych

Kultura
fot. Pixabay

Kilkanaście grup teatralnych z całego świata, będzie można oglądać przez całe lato na ulicach Torunia. Podczas Piątego Festiwalu Teatrów Ulicznych wystąpią artyści specjalizujący się w akrobacji oraz sztuce cyrkowej.

Podczas całego festiwalu nie zabraknie nawiązania do astronomicznych akcentów, literatury, a także ulicznego tańca. W piątek (12.07), na Błoniach Nadwiślańskich akrobacje zaprezentuje grupa “Voala Company”.

REKLAMA

Artyści przyjadą z Hiszpanii, a przygotowanie do występu inspirowali na podstawie skoków na spadochronie i baletu wodnego. Grupa połączyła latanie ze zmysłową muzyką na żywo. Występ rozpocznie się w piątek o godzinie 22.00.

Na scenie Letniej 14.07, o godzinie 17.00 wystąpi Evgen Malinovskiy, rosyjski piosenkarz – gitarzysta, zaprezentuje poezje śpiewana.

20.07 od godziny 11.00 na Starym Mieście i Bydgoskim Przedmieściu, odbędzie się seria happeningów w reżyserii Laury Sonik. Od godziny 21.00 przy fontannie Cosmopolis w muzyczną podróż zabierze nas Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta w Chełmży.

Wiedeńska grupa “Belle Etage”, zaprezentuje dwa spektakle 27-28 lipca. Spektakl “Timetravel”, przeniesie widzów w czasie. Drugi spektakl “Tango?Si, Tango!”, zachęci mieszkańców do tańca. Spektakle rozpoczną się o godzinie 17.00

3 sierpnia zostanie zaprezentowana sztuka Williama Szekspira “Hamlet” w wykonaniu Teatru Adama Walnego. Sztukę będzie można zobaczyć na dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu

Na letniej scenie 4 sierpnia, mieszkańców poruszy niemiecki zespół “Big Joe Stolle”. Zespół zagra muzykę inspirowaną latami 60. i 70.

Na Rynku Staromiejskim 17 sierpnia zaprezentowany zostanie pokaz przeznaczony dla dzieci i dorosłych: “Szafa Show” w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze.

Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego 6 września zaprezentuje przedstawienie: “Alicja w krainie czarów”.

Ostatnie wydarzenie odbędzie się 7 września. Toruńska grupa “Cyrkowa Events”, zaprezentuje spektakl łączący świat teatru i cyrku pt: “Piraci”, rozpocznie się on paradą ulicami miasta.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Tagged

1 thought on “V Festiwal Teatrów Ulicznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *