5 najpiękniejszych plaż w Europie

Na luzie Sport Wiadomości
Fot. nadesłane

Wakacyjny odpoczynek nieodmiennie kojarzy nam się z plażowaniem. Słoneczne i morskie kąpiele oraz odpoczynek na gorącym, złotym piasku to marzenie, które rozgrzewa nas podczas pochmurnych jesiennych i zimowych dni, a które możemy zrealizować wraz z nastaniem lata. Gdzie zatem pojechać, by cieszyć się urokami najpiękniejszych plaż?

Europejskie plaże oferują nam nie tylko złoty piasek i dostęp do bajecznie lazurowych mórz, ale też zapierające dech w piersiach widoki. Przekonajcie się, które europejskie plaże uznawane są za najpiękniejsze!

REKLAMA

Najpiękniejsze plaże Europy – TOP 5

Rankingi europejskich plaż obejmują różne parametry – od najbardziej rodzinnych, przez najdłuższe czy najbardziej piaszczyste aż po najbardziej romantyczne. My sprawdziliśmy, które plaże w Europie królują w rankingach najbardziej zachwycających i malowniczych miejsc do letniego wypoczynku.

Navagio, Zakynthos (Grecja)

Ta wspaniała, szeroka piaszczysto-żwirowa plaża otoczona wysokimi wapiennymi klifami znajduje się praktycznie we wszystkich rankingach najpiękniejszych europejskich plaż. Malowniczy zakątek, położony w Zatoce Wraku na greckiej wyspie Zakynthos (nazwa pochodzi od znajdującego się tam wrak statku Panagiotis, który miał należeć do tureckich przemytników), możemy odwiedzić podczas letniego odpoczynku na tej słonecznej greckiej wyspie, która obfituje w malownicze kurorty (m.in hotele w Laganas w allinclusive) .

Tossa de Mar, Costa Brava (Hiszpania)

Plaża Tossa de Mar to zapierające dech w piersiach, romantyczne miejsce: złoty piasek i przejrzystą błękitną wodę otaczają mury obronne tej niewielkiej miejscowości, a ponad tym wszystkim wznosi się zbudowany pod koniec XII wieku zamek Castel de Tossa de Mar. W niewielkiej odległości od plaży znajdziemy wiele polecanych przez turystów hoteli, np. Hotel Costa Brava*** czy Hotel Vila De Tossa****.

Praia da Marinha, Algavre (Portugalia)

Nawet na tle słynącej ze wspaniałych plaż Portugalii, Praia da Marinha bez wątpienia zalicza się do najpiękniejszych. Otoczony malowniczymi stromymi klifami złoty piasek, turkusowe morze i cudowne portugalskie słońce tworzą miejsce wprost stworzone do letniego odpoczynku. Jeśli zechcecie ją odwiedzić podczas swoich wakacji w Portugalii, w pobliskich miejscowościach turystycznych (m.in. Albufeira, Faro, Lagos czy Vilamoura) bez trudu znajdziecie dobry hotel w rozsądnej cenie.

Tropea, Kalabria (Włochy)

Do grona najbardziej malowniczych europejskich plaż z pewnością zalicza się też ta we włoskiej Tropei – niepowtarzalnego uroku przydaje jej  monumentalne, wzniesione na na skalistym klifie stare miasto, górujące nad plażą. I choć południowy rejon Włoch nie jest szczególnie popularny wśród polskich turystów, z pewnością warto spędzić tam wakacje – zwłaszcza, że Tropea obfituje w doskonałe hotele, zachwycającą architekturę i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Zlatni Rat, Brač (Chorwacja)

Ta położona na chorwackiej wyspie Brač wspaniała, piaszczysta plaża ma unikatowy wygląd, przypominający z lotu ptaka złoty róg – stąd zresztą jej nazwa. Możecie ją odwiedzić podczas odpoczynku na tej malowniczej wyspie lub w popularnych przybrzeżnych kurortach Chorwacji kontynentalnej (np. w Dalmacji).

Jak widać, Europa obfituje w przepiękne, warte zobaczenia plaże – zwłaszcza, że nasze TOP 5 najpiękniejszych plaż Europy to jedynie początek tego, co warto zobaczyć! Podczas poszukiwania noclegów w okolicy najbardziej malowniczych plaż warto skorzystać z ofert popularnych portali turystycznych – przy odrobinie szczęścia znajdziemy tam bardzo atrakcyjne cenowo oferty last minute lub first minute.

Tagged

2 thoughts on “5 najpiękniejszych plaż w Europie

  1. no ej a żadnej z Polski nie ma? przecież my od lat słyniemy z piaszczystych i pięknych plaż. Czyżby opinie te zniszczył nadmierny parawaning?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *