52 kolizje, 3 pijanych kierowców. Policja podsumowuje weekend na drogach

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP Toruń

Okres Wszystkich Świętych to zawsze czas wzmożonego ruchu na drogach, a co za tym idzie – zwiększonego ryzyka wypadków. Z tego powodu jest to też czas, kiedy policja ma dużo pracy. Niestety, w miniony weekend na drogach powiatu toruńskiego doszło m.in. do jednego śmiertelnego wypadku. Policjanci podsumowują swoje działania na terenie Torunia i powiatu toruńskiego.

Mundurowi spodziewając się większego natężenia ruchu, szczególnie dbali o bezpieczeństwo na drogach, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Zwracali uwagę na przypadki przekraczania prędkości, nieustępowania pierwszeństwa, nieprawidłowego wyprzedzania, ale też braku zapiętych pasów. Sprawdzali również, czy piesi poruszają się po drogach w prawidłowy sposób i czy mają obowiązkowe elementy odblaskowe.

W trakcie swoich działań funkcjonariusze korzystali też z pomocy toruńskiego Aeroklubu Pomorskiego, by obserwować natężenie ruchu z lotu ptaka. Takie rozwiązanie pozwala niekiedy odpowiednio wcześnie zareagować na korki i utrudnienia w ruchu.

– Na drogach naszego powiatu doszło do 52 kolizji. Pomimo apeli funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu za co może im grozić  do 2 lat więzienia – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, Oficer Prasowy KMP w Toruniu.

W weekend doszło też do tragedii. W piątek około godz. 18:45 jedna osoba zginęła w wypadku do którego doszło na drodze krajowej 91 w Brzozie. Prawdopodobną przyczyną był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania kierowcy audi A6 jadącego od strony Ciechocinka w kierunku Torunia. W jego wyniku doszło do czołowego zderzenia z mitsubishi, którego 35-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Kierowca audi z bardzo poważnymi obrażeniami  trafił do szpitala.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *