Rusza Rower Miejski

Box2
fot. Łukasz Piecyk

Wypożyczonym rowerem miejskim mieszkańcy Torunia będą mogli pojechać już za tydzień 31 lipca. Obecnie trwają ostatnie prace przygotowawcze do uruchomienia systemu.

Rowery są już w Toruniu, trwa ich skręcanie w magazynie. Mamy ich 440 sztuk. Na ukończeniu są ostatnie stacje, do zamontowania zostało już ostatnie 10. Dwie stacje demo, zostały już przetestowane 2 tygodnie temu-poinformował Marcin Jeż, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju w firmie BikeU.

Żeby skorzystać z systemu wypożyczenia roweru miejskiego, należy zarejestrować się na stronie internetowej lub przez aplikacje Torvelo. Po założeniu konta i wpłaceniu 10 zł, które jest wykorzystywane do wypożyczenia, otrzymujemy indywidualny kod pin i login. Wypożyczyć rower można na ekranie przy stacjach lub poprzez aplikację mobilną. Wystarczy wskazać numer zamka roweru, który nas interesuje i wypożyczyć. Jeden użytkownik może wypożyczyć maksymalnie 2 rowery.

Jako uzupełnienie dla systemu klasycznego na wszystkich stacjach będzie można wypożyczyć również rower elektryczny.

Powstanie wirtualna strefa, na której będzie można zarówno wypożyczyć, jak i zwrócić rower elektryczny-dodaje Marcin Jeż

Dla mieszkańców rowery miejskie, to ułatwienie sposobu komunikacji, ale też możliwość spędzenia aktywnie wolnego czasu.

Ta inwestycja jest potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców, ale też przez turystów przyjeżdżających do Torunia. Trochę trzeba było czekać na rower, ale to nie była nasza wina. Był to długi proces wyboru oferty, w końcu mamy podpisaną umowę i w tym miesiącu uruchamiamy cały system-powiedział Rafał Wiewiórski dyrektor MZD.

Tagged

2 thoughts on “Rusza Rower Miejski

  1. jak można zarejestrować się bez internetu czy można w urzędzie miejskim i czy będzie stacja na rynku staromiejskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *