Ekspresowy Fast czeka na dom w toruńskim schronisku.

Adopcje Psie sprawy Wiadomości
Fot. Anna Kleszcz; Źródło: https://www.facebook.com/torunpsydoadopcji/photos/a.2633022500087848/2713978821992215

Fast (19/0812) imię ma nieprzypadkowe, idealnie odwzorowujące jego cechę rozpoznawczą. Chłopak jest szybki jak błyskawica, wszystko najchętniej zrobił by z prędkością światła. Wejście do kojca tego około 7-letniego jegomościa wiąże się z zasypaniem całusami i nieco chaotycznym dopraszaniem się o uwagę. Początki spacerków z Fastem również są ekspresowe i mocno dla chłopaka ekscytujące.

Psiak wydaje się stworzeniem radosnym, pełnym energii i – przede wszystkim – przyzwyczajonym do swojego losu. Jakby pogodził się z tym, że nie ma sensu robić sobie złudnych nadziei. Bo domu na horyzoncie jak nie było, tak nie ma, a Fast schronisko zamieszkuje od października 2019 roku.
Poza bramami schroniska, dopiero po przejściu większego dystansu, odejściu od całego zgiełku i wyciszeniu się, widzimy, jak przeraźliwie Fast tęskni za człowiekiem. Okazuje się, że Faścik wcale nie musi być szalonym i rozbrykanym czworonogiem, od którego trudno jest się zdystansować. Potrafi spokojnie usiąść nam na kolanach i w nienachalny sposób nastawić się do drapania. Albo przycupnąć sobie koło opiekuna i po prostu cieszyć się z możliwości spędzenia z nim kilku chwil. To psiak mocno ukierunkowany na przewodnika, potrzebujący osoby, która mądrze poprowadzi go przez życie.

Fastowi brakuje kogoś, kto pokaże mu, co wolno, czego nie wolno i jak powinien się zachowywać. Chłopakowi zdarza się zapomnieć o swojej budowie (mimo, że jest niedużym psem, potrafi wykazać się niezłą siłą) i momentami bywa go „aż za dużo”. Ale my wiemy, że to wcale nie jest ta „prawdziwa” wersja Fasta. To tylko skutek nagromadzenia się wielu emocji, z którymi chłopak czasami nie umie sobie poradzić. I trudno mu się dziwić.
Psiak w tej chwili zamieszkuje kojec z innym czworonogiem (Śliwką), być może w przyszłym domu wcale nie będzie musiał być jedynakiem. Odradzamy go do domu z dziećmi, bo mimo wszystko brakuje mu ogłady i – choć absolutnie nie ma złych intencji – mógłby przez przypadek zrobić maluchowi krzywdę.

Link do pełnego albumu Fasta: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=torunpsydoadopcji&set=a.2633022500087848

Kontakt w sprawie adopcji psa odbywa się przez schronisko dla zwierząt w Toruniu, tel. 56 622 48 87. Kontaktując się ze schroniskiem należy podać numer ewidencyjny psa.

Opis został sporządzony na podstawie obserwacji psa w warunkach schroniskowych. Niektóre zachowania mogą się powielać w domu, inne się ujawniać, a jeszcze inne nie powtórzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *