Agresywni torunianie zatrzymani. Podczas interwencji wypadła im…

112 Box2 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / straż miejska Toruń

Przy jednej z klatek schodowych bloku przy Szosie Chełmińskiej strażnicy miejscy wspólnie z funkcjonariuszami policji zatrzymali trzy agresywne osoby. Jednej z nich, w trakcie legitymowania, wypadł z kieszeni woreczek z roślinnym suszem.

Do zdarzenia doszło w piątek 8 lutego około godz. 22.30. Do dyżurnego wpłynęła informacja o agresywnej grupie osób przebywającej przy jednej z klatek schodowych przy ulicy Szosa Chełmińska. Mundurowi udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali dwóch mężczyzn i kobietę spożywających piwo.

– Osoby te rzeczywiście były agresywne – informuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy straży miejskiej. – W trakcie legitymowania jeden z mężczyzn wyciągnął chusteczki higieniczne. Wraz z nimi wyleciał mu woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego.

Dodatkowo cała trójka osób zaczęła znieważać mundurowych oraz ich szarpać. Funkcjonariusze musieli użyć w stosunku do wszystkich siły fizycznej i kajdanek. Agresywni mieszkańcy miasta zostali zatrzymani. Odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz ich znieważenie.

Dodatkowo 25-letni właściciel woreczka z suszem odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *