Akcja bezpieczny pieszy i rowerzysta. Policjanci stwierdzili kilkadziesiąt wykroczeń

112 Wiadomości
fot. nadesłane

Wczoraj policjanci z toruńskiej drogówki monitorowali zachowanie pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Reagowali na sytuacje, stwarzające zagrożenie. Łącznie zauważyli 36 wykroczeń, popełnionych przez pieszych i rowerzystów.

Akcja “Bezpieczny pieszy i rowerzysta” przeprowadzana była 25 sierpnia od 6:00 rano do 22:00 wieczorem. Jej celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach we wzajemnych relacjach wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci monitorowali zwłaszcza zachowania pieszych i rowerzystów, reagując na niebezpieczne sytuacje. Najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zwracali uwagę m.in. na brak elementów odblaskowych.

Łącznie policjanci zauważyli 15 wykroczeń, popełnionych przez pieszych i 21 wykroczeń, popełnionych przez rowerzystów. Najwięcej z nich dotyczyło niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, przechodzenia w niedozwolonym miejscu i chodzenia nieprawidłową stroną drogi. W większości przypadków skończyło się na pouczeniach, ale w kilku przypadkach konieczne było nałożenie mandatu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *