Akcja pomocy służbie zdrowia. Decathlon przekazuje maski [ZDJĘCIA]

Polecamy Wiadomości
fot. nadesłane

Decathlon Polska od początku epidemii aktywnie angażuje się w działania pomocowe. Jedną z największych podjętych akcji jest przekazywanie masek do nurkowania dla personelu medycznego. Maski modyfikowane są w taki sposób, aby personel medyczny mógł z nich korzystać w codziennej pracy.

Maski do nurkowania to typowy sprzęt sportowy, ale dzięki kreatywności i pomocy innych podmiotów, możliwe stało się ich przekształcanie i dostosowywanie do aktualnych potrzeb. Na drukarkach 3D produkowane są specjalne przejściówki, dzięki którym możliwe jest codzienne użytkowanie masek i zabezpieczanie się przed bezpośrednią ekspozycją koronawirusa. Decathlon połączył siły z Funduszem Interwencyjnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który usprawnia dystrybucję przekazywanych masek. We współpracy z WOŚP i innymi instytucjami udało się już przekazać 4 tys. masek.

To jednak nie wszystkie działania, podejmowane przez Decathlon w ramach akcji pomocowych. Niemniej ważne są inicjatywy lokalne, podejmowane przez pracowników sklepów. Do tej pory udało się przekazać ponad 6.5 tys. produktów do 70 placówek w całej Polsce. Chodzi o takie produkty, jak śpiwory, maski, gogle czy batony energetyczne. Decathlon Toruń przekazał chociażby śpiwory i materace dla toruńskiego szpitala im. Rydygiera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *