Akcja toruńskiej drogówki “Motocykliczni”. Przekroczono prędkość 30 razy

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

W ostatnią niedzielę toruńscy policjanci zajmujący się ruchem drogowym przeprowadzili akcję “Motocykliczni”. Skierowana ona była do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym wskazaniem na zapewnienie bezpieczeństwa motocyklistom.

Akcja trwała od 6:00 do 22:00. Działania ukierunkowane były na wyegzekwowanie od wszystkich kierujących, a w szczególności motocyklistów odpowiedniego stosowania się do przepisów prawa o ruchu drogowym, w tym ograniczeń prędkości, a także zmniejszenia ilości wypadków drogowych spowodowanych przez nadmierną prędkość. Dlatego policjanci zwracali szczególną uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość oraz wykonujących niebezpieczne manewry np. podczas wyprzedzania.

W czasie trwania działań skontrolowano 83 kierujących, w tym 12 motocyklistów, ujawniono 30 przekroczeń prędkości oraz 13 innych wykroczeń, zatrzymano 4 dowody rejestracyjne oraz 2 prawa jazdy.

Zbyt szybka jazda to nie tylko jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji, ale także zdecydowanie większe szkody. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Przypominają również, że w okresie letnim jest nas na drogach zdecydowanie więcej, co wymaga od wszystkich kierowców maksymalnego skupienia, zredukowania prędkości do możliwości bezpiecznego kontynuowania jazdy oraz przemyślenia każdego z wykonywanych manewrów tak, aby nie sprowadzić zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *