Akcja “Znicz”. Najnowszy bilans: setki pijanych kierowców, 200 wypadków i 32 zabitych

112 Polecamy
fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Od środy do soboty na polskich drogach zginęły 32 osoby, a policja zatrzymała blisko 800 pijanych kierowców. To ogólnopolski bilans akcji “Znicz”. Jak w ostatnie dni było w naszym regionie?

Dziś rano policja podsumowała trzy dni akcji “Znicz” – od środy do piątku. Bilans jest tragiczny. W całym kraju doszło do ok. 266 wypadków, w których zginęły 32 osoby, a 314 odniosło obrażenia.

W ciągu trzech dni funkcjonariusze na polskich drogach zatrzymali 775 pijanych kierowców. Są to dane wstępne, dlatego też liczba zdarzeń na drogach i ich ofiar może wzrosnąć.

A jak wyglądają statystyki w Kujawsko-Pomorskiem? Policjanci z naszego regionu podsumowali dwa pierwsze dni akcji – środę i czwartek. Wówczas doszło w województwie do jednego wypadku, w którym na szczęście nikt nie zginął, a dwie osoby zostały ranne. Policjanci odnotowali 191 kolizji. Nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali ich aż 20.

W ciągu trzech dni policjanci podjęli 48 tys. interwencji w całej Polsce. Większość z nich to kontrole drogowe. Nad bezpieczeństwem na polskich drogach czuwa ok. 5 tys. policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz inni funkcjonariusze m.in. ze straży granicznej.

Podczas ubiegłorocznej akcji “Znicz” w całej Polsce doszło do 478 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 551 zostało ciężko rannych. Zatrzymano wówczas 1240 kierowców pod wpływem alkoholu.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys