Aktor z Torunia przygotował performance z okazji 111. rocznicy powstania Dworca Północnego

Box2 Na luzie Polecamy Wiadomości
Fot. nadesłane

Radosław Smużny, aktor związany m.in. z Teatrem Muzycznym w Toruniu, zamieścił w mediach społecznościowych wideo z kolejną odsłoną Speedway Art Action. Tym razem performance inspirowany był 111. rocznicą powstania dworca Toruń Północny.

To pierwszy wideo performance w ramach Speedway Art Action.

Speedway Art Action to pokazanie, jak coś, co się wiąże powszechnie z emocją sportową, przekłada się na świat sztuki oraz tego, co się dzieje w świecie artysty, który inspiruje się drużyną żużlową – tłumaczy Radosław Smużny.

Performance został odegrany w scenerii dworca Toruń Północny, którego historia wzbudziła ostatnio w mieszkańcach duże emocje. Przypominamy, że miasto początkowo postanowiło zburzyć obiekt, ale ostatecznie wycofało się z tego planu. Bezsprzeczny pozostaje jednak fakt, że Dworzec Północy popada w coraz większą ruinę.

Toruń Północny obumiera. Dla mnie, jako torunianina, jest to powód dużego smutku – mówi Radosław Smużny.

Wideo kończy się hasłem defekt.

To sugestia, że być może coś niedobrego wydarza się z tym miejscem, jakim jest Toruń Północnym, że być może trzeba by je naprawić – podsumowuje Radosław Smużny. – Celem tego performance’u była zdecydowanie celebra, inspirowana żużlem, ale też dodanie temu miejscu mu trochę sił, zwrócenie uwagi na jego samotność, smutek, beznadzieję.

Tagged

1 thought on “Aktor z Torunia przygotował performance z okazji 111. rocznicy powstania Dworca Północnego

  1. najpierw zdejmij kaganiec – Twoja Twarz to twoja godność – performensie………Niewolniku…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *