Aktorka z Torunia nominowana do Odkrycia Empiku 2020

Box2 Kultura Wiadomości
Fot. Pixabay

Zbliża się rozstrzygnięcie plebiscytu Odkrycia Empiku 2020. W kategorii film nominowana została Olga Bołądź za krótkometrażową produkcję “Alicja i żabka”, poruszającą trudny temat aborcji. Wyniki plebiscytu poznamy 9 lutego.

Równolegle do plebiscytu Bestsellery Empiku, przyznawane są nagrody w ramach Odkryć Empiku. To wyróżnienie dla dobrze zapowiadających się artystów, którzy są w danej kategorii są na początku swojej kariery, ale mimo tego już pokazali potencjał.

REKLAMA

Nagroda Odkrycie Empiku ma wskazywać szerokiej publiczności i promować młodych zdolnych, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje artystyczne wizje, wyznaczając tym samym możliwe kierunki rozwoju rodzimej kulturze – czytamy na stronie plebiscytu.

Do nagrody za 2020 r. eksperci w kategorii film nominowali pięciu twórców. Znalazła się wśród Olga Bołądź, aktorka z Torunia. Doceniono jej krótkometrażową produkcję “Alicja i żabka”, opowiadającą o trudnym i budzącym wiele emocji temacie legalnej aborcji. Osią fabularną filmu jest historia 14-letniej dziewczyny, która zachodzi w niechcianą ciążę.

Piękna i magiczna opowieść, która porusza niesamowicie istotną społecznie kwestię aborcji u młodziutkiej dziewczynki. Reżyserka z niesamowitą wrażliwością tworzy baśniowy świat, w którym bohaterowie podejmują chyba najważniejsze decyzje w życiu oraz pokazuje szaleństwo osiągania dojrzałości płciowej, której nikt w żaden sposób nikomu nie tłumaczy. Film absolutnie obowiązkowy dla wszystkich, nie tylko nastolatków – uzasadnia wybór ekspertka Agnieszka Stępień.

Wyniki Bestsellerów Empiku 2020 oraz plebiscytu Odkrycia Empiku 2020 poznamy 9 lutego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *