Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Warsaw Opera Quartet w Toruniu

Kultura

W CKK Jordanki 26 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 z nowym programem koncertowym, promującym najnowszą płytę pt. „Żyć się chce”, wystąpi Alicja Majewska.

Artystce towarzyszyć będzie na stałe współpracujący z Nią kompozytor, pianista i akompaniator, jednocześnie autor muzyki większości Jej piosenek, świętujący z wybitną piosenkarką „okrągły jubileusz” – Włodzimierz Korcz. Ponadto na scenie pojawi się akompaniujący Im już ponad 6 lat kwartet smyczkowy – „Warsaw Opera Quartet”.

REKLAMA

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie “Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: “rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”.

Jak tłumaczy sama artystka: “drugi “Żagiel” już nie powstanie”, ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy – Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też “wyjęty z szuflady” tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej – trafniej, z większym wyczuciem i klasą.

W programie “Żyć się chce” znalazły się też dwie szczególne piosenki. “Żal niebieski” to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu “Przed nocą i mgłą”, czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem “07 zgłoś się”. Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej – w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

Bilety w cenach: 119 zł, 105 zł, 89 zł, 75 zł, do nabycia online: biletyna.plkupbilecik.plbilety24.plgoingapp.plempikbilety.pl i ebilet.pl
oraz w punktach sprzedaży stacjonarnej:

  • Kasa CKK Jordanki Al. Solidarności 1-3 tel. 56 642 43 79
  • Ośrodek Informacji Turystycznej Rynek Staromiejski tel. 56 6210930
  • Księgarnia PWN ul. Mikołaja Reja 25, tel. 56 611 49 36, 56 6114298
  • Biuro Turystyczne Copernicana ul. Żeglarska 31/1 tel. 56 6223002
  • Keep Travel ul. Ugory 2 tel. 884 888 399
  • Salony EMPIK i Media Markt (na terenie całego kraju)

Oficjalny profil wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/411404073010796/permalink/563458261138709/ oraz http://jordanki.torun.pl/event/alicja-majewska-wlodzimierz-korcz-i-warsaw-opera-quartet-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *