Alkohol i tytoń bez akcyzy na toruńskich Wrzosach i w Pigży. Zatrzymano dwie osoby

112 Wiadomości
fot. nadesłane

Policjanci z toruńskiego Komisariatu Policji na Rubinkowie zabezpieczyli wyroby alkoholowe i tytoniowe. Akcja została przeprowadzona jednocześnie w Toruniu i Pigży. Zatrzymano dwóch właścicieli posesji, którym grozi teraz wysoka grzywna i 3 lata pozbawienia wolności.

W czwartek 2 kwietnia ok. godziny 14.00 toruńscy kryminalni weszli jednocześnie do dwóch domów w Pigży i na Wrzosach w Toruniu. Policjanci podejrzewali, że ich właściciele mogą posiadać nielegalny alkohol i wyroby tytoniowe. Na Wrzosach znaleziono kilkaset litrów alkoholu w plastikowych butelkach i kilkadziesiąt kilogramów krajanki tytoniowej. Zatrzymano w tej sprawie 48-letniego właściciela posesji. W Pigży znaleziono kilkanaście kartonów z papierosami bez akcyzy, a także przedmioty do pakowania paczek papierosowych i urządzenia do nabijania gilz tytoniem. Zatrzymano 41-letnią mieszkankę Torunia w tej sprawie.

Policjanci obliczyli, że gdyby towar trafił  na rynek naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 117 tys. zł – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Zatrzymanym grozi teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *