Alkohol, marihuana, nóż i samochód. Co stało się na parkingu przy ul. Idzikowskiego?

112 Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W piątek na parkingu przy ul. Idzikowskiego doszło do kolizji dwóch aut. Pijany kierowca volkswagena podczas cofania uderzył w inny samochód, a następnie groził jego właścicielowi nożem. Mężczyzna wylądował w policyjnej celi. Podróżujący z nietrzeźwym kierowcą pasażer również trafił za kraty, po tym, jak w jego mieszkaniu znaleziono marihuanę. 

Zdarzenie miało miejsce około godz. 9:00. Cofający volkswagenem 31-latek spowodował kolizję na parkingu. Zachowywał się agresywnie. Trzymając w ręku nóż, groził śmiercią kierowcy drugiego auta. Na miejsce szybko dotarła policja, Okazało się, że sprawca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w jego samochodzie znaleziono lufkę z zielonym suszem, który okazał się być marihuaną. Nie udało się ustalić, czy należała do agresywnego kierowcy, czy do 30-letniego pasażera, w związku z czym, obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 

Kierowca usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo cofnięcia uprawnień, posiadania narkotyków oraz gróźb karalnych. Odpowie także za spowodowanie kolizji. Do czasu zakończenia postępowania objęty będzie policyjnym dozorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dużo wyższa kara może spotkać natomiast jego towarzysza. W mieszkaniu pasażera znaleziono worki z zielonym suszem. Według wstępnych testów, było to ponad 1 600 gramów marihuany. Mężczyzna został aresztowany na najbliższe 2 miesiące. Postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *