Alternatywa dla Barbarki. Gdzie? Nad Drwęcą!

Box2 Wiadomości
fot. Błażej Antonowicz/Urząd Miasta Torunia

W okolicach Drwęcy w Kaszczorku ma zostać zarezerwowany teren służący rekreacji i wypoczynkowi. Takie są założenia planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części osiedla.

Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego – czym zajmą się miejscy radni za tydzień – jest pierwszym krokiem do tego, żeby utworzyć nowe miejsce do rekreacji i wypoczynku nad Drwęcą w Kaszczorku.

Plan obejmuje obszar w rejonie ulic: Fantazyjnej, Międzyrzecze i Drwęcy. Ten teren znajduje się w granicach obszaru chronionego krajobrazu Doliny Drwęcy, częściowo na obszarze Natura 2000 i rezerwatu przyrody Rzeka Drwęca. W przyszłości zaś ma służyć do rekreacji i wypoczynku.

– To kolejny teren rekreacyjny, który chcielibyśmy przygotować dla mieszkańców Torunia – zapowiada wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz. – Może tam powstać alternatywa dla Barbarki.

Na obszarze objętym planem nie może powstać zabudowa mieszkalna. “Wykorzystując już istniejący układ komunikacyjny, będzie można ograniczyć do minimum stworzenie nowych jezdni, dróg rowerowych, ścieżek i chodników” – informują miejscy urzędnicy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *