Ambasador Wietnamu gościł w Toruniu

Box2 Wiadomości
fot. Lech Kamiński

Wczoraj w toruńskim urzędzie miejskim gościł ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Polsce Nguyen Hung. Jest to jego pierwsza wizyta w mieście od objęcia placówki w lipcu zeszłego roku.

W spotkaniu ambasadora z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim brali również udział pierwszy sekretarz Ambasady – Nguyen Thi Xuan Thu, prezes Towarzystwa Azji i Pacyfiku – dr Adam Marszałek oraz kierownik Referatu Turystyki – Maja Nakonowska.

Bardzo się cieszę, że będę mieć okazję brać udział w VIII Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim, który odbędzie się we wrześniu w Toruniu. Bardzo doceniam zorganizowanie tego kongresu, który z wydarzenia promującego naukę zmienił się w wydarzenie o znaczeniu dyplomatycznym, ponieważ wielu ambasadorów z krajów azjatyckich bierze w nim udział – powiedział ambasador.

Z kolei prezydent Zaleski wyraził oczekiwania na następne spotkanie z ambasadorem podczas kongresu zaplanowanego od 22 do 24 września:

Mam nadzieję, że kongres będzie stanowił kolejną okazję do licznych spotkań, tym bardziej, iż cieszy się on wspaniałą renomą.

Gospodarz miasta otrzymał także zaproszenie na przyjęcie z Narodowego Święta Wietnamu, które odbędzie się 8 września. Po części oficjalnej spotkania nastąpiła wymiana wizytówek i prezentów, była również okazja do wykonania pamiątkowych fotografii.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *