Anioły nie zwalniają tempa. Czwarte zwycięstwo w lidze, pierwsze na własnym parkiecie

Box2 Sport Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

Siatkarze z drużyny Anioły Toruń pokonali KS Sobieski Arena Żagań 3:1 w meczu piątej kolejki rozgrywek drugiej ligi. Było to spotkanie szczególne, bo po raz pierwszy zmagania ligowe odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 28.

Torunianie wygrali dwa pierwsze sety, pozwalając przeciwnikom ugrać tylko 16 i 17 punktów. W trzecim secie to rywale przejęli więcej inicjatywy i zdołali wygrać seta 25:21. Nie zraziło to jednak Aniołów i w czwartym secie to gospodarze zwyciężyli do 21, ustalając wynik całego spotkania na 3:1.

REKLAMA

Po czterech kolejkach Anioły znajdują się w swojej na drugim miejscu ligowej tabeli z kompletem 12 punktów, wyprzedza je tylko KS Orzeł Międzyrzecz, który ma tyle samo zwycięstw na koncie, ale nie stracił żadnego seta. Bilans setowy torunian to 12 do 3. Utrzymanie miejsca w czołowej dwójce jest bardzo ważne, gdyż w każdej z czterech grupy tylko dwa najlepsze zespoły wejdą do półfinałów rozgrywanych systemem play-off.

W tym tygodniu siatkarzy czekają dwa spotkania: w najbliższą środę zmierzą się u siebie z drużyną STALPRO Joker Powiat Pilski w trzeciej rundzie wstępnej Pucharu Polski. Początek o 19:30, wstęp wolny. W sobotę natomiast ligowy mecz na wyjeździe, podejmować ich będzie MKST Astra Nowa Sól (3 miejsce w tabeli, 11 punktów).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *