Anioły w finale drugiej ligi. Powalczą o awans

Box2 Sport Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

Siatkarze Aniołów Toruń wygrali turniej półfinałowy w ramach rozgrywek drugiej ligi i zakwalifikowali się do ostatecznej rozgrywki o awans na zaplecze PlusLigi.

Zawody odbywały się od piątku do niedzieli w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 28 w Toruniu – domowym boisku Aniołów. W pierwszym spotkaniu podopieczni Sebastiana Tylickiego zmierzyli się z MCKiS Jaworzno i wygrali 3:0 (25:20, 25:20, 25:15).

REKLAMA

Drugi mecz, który rozegrano w sobotę, nie skończył się po myśli torunian. Ich rywale, BAS Białystok, okazali się lepsi, więc gospodarze zdołali ugrać tylko jednego seta (26:28, 25:23, 22:25, 19:25).

Decydujące było ostatnie spotkanie Aniołów, zagrane przeciwko akademikom z AZS Częstochowa. Choć w setach torunianie wygrali 3:0, to jednak pierwsza partia spotkania okazała się prawdziwą przeprawą. Zdołano ją zakończyć dopiero po wyniku 31:29. W dwóch kolejnych częściach rozgrywki było już lżej (25:19, 25:13).

Toruńska drużyna uzyskała pierwsze miejsce i wygrała Volleyball Toruń Cup 2022, zdobywając miejsce w turnieju finałowym 2 ligi. Wraz z nią zagra tam BAS Białystok. Stawkę finału uzupełnią MKST Astra Nowa Sól oraz Arka Tempo Chełm, które zdobyły awans podczas rozgrywanego równolegle turnieju w Wieluniu. Rywalizacja o przepustkę do pierwszej ligi potrwa od 6 do 8 maja.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.