Anioły wlatują do siatkówki. Jesienią nowa toruńska drużyna

Box2 Sport Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

W Toruniu powstanie nowy klub siatkarski. Jesienią w rozgrywkach drugiej ligi zadebiutują Anioły UMK Toruń. Jednym z właścicieli będzie uznawany za najlepszego siatkarza świata zawodnik polskiej reprezentacji Wilfredo Leon. Nową drużynę zaprezentowano podczas wtorkowej konferencji prasowej pod hasłem “Budujemy siatkówkę w Toruniu”

Klubem zarządzać będzie Karol Lejman, współwłaściciel firmy marketingowej One Sport, związanej dotychczasowo głównie z żużlem. W ramach projektu powstanie drużyna seniorska, której celem będzie awans do rozgrywek pierwszoligowych, a potem wejście do PlusLigi, oraz Akademia Wilfredo Leona, w której trenować będzie utalentowana młodzież. Zawodnikowi występującemu obecnie we włoskim zespole Sir Safety Perugia będzie pomagać żona, Małgorzata.

REKLAMA

-Z Torunia pochodzi moja żona, poza tym tutaj sport stał zawsze na wysokim poziomie, brakowało jednak zespołu męskiej siatkówki. Marzę o tym, aby ta drużyna była na takim poziomie jak na przykład ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która wygrała Ligę Mistrzów – powiedział Leon podczas konferencji. – Jestem aktywnym siatkarzem, gram i będę grał dalej, aczkolwiek od pewnego czasu jednym z moich marzeń było i jest zbudowanie drużyny siatkarskiej, a także akademii szkolącej młode talenty.

O pomyśle związanym z nową drużyną i szkółką mówiła także żona Wilfredo, Małgorzata.

-Po rozmowach z braćmi Karolem i Mateuszem Lejmanem powstała koncepcja stworzenia akademii, która pomoże ukształtować młodych ludzi, nie tylko pod kątem siatkarskim czy sportowym, ale również pod innymi względami. Mam tutaj na myśli na przykład budowanie mentalności zwycięzcy, czy świadomości na temat zdrowia. Chcielibyśmy przede wszystkim, aby nasi absolwenci byli świadomi jak żyć zdrowo, byli ludźmi sukcesu, niezależnie od drogi, którą w życiu wybiorą.

Podczas konferencji wiceprezydent miasta Zbigniew Fiderewicz podziękował państwu Leon za zaangażowanie się w projekt Aniołów UMK Toruń.

-Dla młodych ludzi ktoś taki jak Wilfredo jest idolem, człowiekiem, który odniósł sukces. Nic nie buduje i nie motywuje tak, jak sukces drugiego człowieka – powiedział Fiderewicz.

Drużyna swoje mecze ma rozgrywać w zmodernizowanej hali Szkoły Podstawowej nr 28 na Skarpie. Dodatkowym elementem będzie ścisła współpraca z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

Wypowiedział się także wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Ryszard Czarnecki:

– Cieszę się, że w naszym kraju rodzą się takie inicjatywy. Mają one naturalnie wsparcie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ten projekt jest w wielkiej mierze projektem Pani Małgorzaty Leon, a to trzeba podkreślić. Anioły UMK Toruń to od teraz integralna część polskiej siatkówki. Siatkówki, która szybuje wysoko, która jest sportem narodowym w Polsce. Ta toruńska inicjatywa pokazuje to, co jest najważniejsze w tej dyscyplinie sportu: praca u podstaw od najmłodszych lat.

Tagged

1 thought on “Anioły wlatują do siatkówki. Jesienią nowa toruńska drużyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *