Anioły wracają pod siatkę. Z kim zagrają w styczniu?

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Po przerwie świąteczno-noworocznej do gry wracają siatkarze Aniołów Toruń. Pierwszy mecz w nowym roku rozegrają jutro na własnej hali, rywalem torunian będzie Stoczniowiec Politechnika Gdańska. Spotkanie rozpocznie się o 17:00.

Kolejne mecze Anioły rozegrają 15 stycznia u siebie z SPS Konspolem Słupca, 22 stycznia na wyjeździe z WKS Areną Sobieski Żagań oraz 29 stycznia na własnym boisku z MKST Astrą Nowa Sól. Rozgrywki ligowe weszły już w fazę rewanżową, ze wszystkimi styczniowymi przeciwnikami torunianie wygrywali w pierwszych spotkania, trzej rywale znajdują się też niżej w tabeli: Stoczniowiec na 10 miejscu, Konspol na 5, Arena Sobieski na 8. Szczególnie istotny będzie ostatni w tym miesiącu mecz, gdyż drużyna z Nowej Soli aktualnie prowadzi, mając 33 punkty, o jeden więcej niż Anioły, plasujące się na 3 miejscu (tyle samo punktów co torunianie ma KS Orzeł Międzyrzecz, ale jest wyżej, gdyż wygrał z siatkarzami z Torunia w bezpośrednim starciu).

REKLAMA

Ważne jednak będzie zdobywanie punktów w każdym ze spotkań, gdyż do końca fazy zasadniczej pozostało jeszcze dziesięć spotkań, zaś do rundy play-off, która daje możliwość awansu do rozgrywek pierwszej ligi, wejdą tylko po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup (łącznie zakwalifikuje się osiem zespołów z 53, które rywalizują we wszystkich grupach drugiej ligi).

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.