Anioły wygrywają w pierwszym meczu w tym roku

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Wynikiem 3:0 zakończył się sobotni mecz pomiędzy Aniołami Toruń a Stoczniowcem Politechniką Gdańską. Gospodarze dominowali w całym spotkaniu. To pierwsze zwycięstwo toruńskich siatkarzy w tym roku i dwunaste w sezonie.

Starcie trwało 75 minut i przez cały ten czas to Anioły kontrolowały wydarzenia na boisku. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:19. Z każdą kolejną akcją gospodarze coraz bardziej się rozkręcali i nie ułatwiali swoim rywalom zadania. Drugą partię torunianie wygrali 25:16. W trzeciej części spotkania goście z Gdańska wyraźnie odpuścili, dzięki czemu Anioły mogły zwyciężyć 25:13.

REKLAMA

To dwunaste zwycięstwo toruńskich siatkarzy. Dzięki niemu awansowali oni na drugie miejsce w tabeli (premiowane awansem do fazy play-off) i mają oni obecnie 35 punktów. Liderem nadal Astra Nowa Sól z dorobkiem o punkt większym. Kolejny mecz Aniołów w sobotę 15 stycznia. Zmierzą się oni na własnym boisku z drużyną SPS Konspol Słupca, która zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli i traci do torunian 13 punktów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *