Anioły zatrzymane. Pierwsza porażka toruńskich siatkarzy w lidze

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Skończyła się zwycięska seria Aniołów Toruń w drugiej lidze siatkówki. W sobotę musieli oni uznać wyższość rywala – drużyny KS Orzeł Międzyrzecz, która wygrała spotkanie 3:0. To pierwsza porażka Aniołów w lidze i jednocześnie pierwsza na własnym boisku.

Już w pierwszym secie okazało się, że będzie to trudny pojedynek. Goście wygrali go pewnie 25:18. Nieco większą mobilizację Aniołów mogliśmy zobaczyć w drugiej partii spotkania, jednak nie wystarczyło to do wyrównania wyniku, Orzeł wygrał 25:23. W ostatniej, jak się okazało, części meczu gospodarze nie zdołali już dogonić wyniku i ta partia zakończyła się rezultatem 25:16 dla Międzyrzecza, zaś całe spotkanie w setach 3:0.

REKLAMA

To, co się udało, to akcja “Misie na boisko”. Zebrano 253 pluszaki, które trafią do potrzebujących dzieci.

Przed ostatnim w tym roku spotkaniem z Wilkami Wilczyn, które odbędzie się w najbliższą sobotę, Anioły spadły na trzecie miejsce w tabeli. Mają tyle samo punktów co Orzeł Międzyrzecz, czyli 29, ale w racji przegranej w starciu bezpośrednim to właśnie Orzeł obecnie jest na miejscu premiowanym awansem do fazy play-off. Prowadzi MKST Astra Nowa Sól z dorobkiem 30 punktów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.