Apator znalazł zastępstwo?

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Niedawno informowaliśmy, że jednak w nowym sezonie w barwach eWinner Apatora Toruń nie pojedzie Paweł Łaguta. Torunianie szukają następcy i prowadzą rozmowy z innym Rosjaninem.

O problemach z młodym rosyjskim zawodnikiem pisaliśmy tutaj:

REKLAMA

Torunianie nie zrazili się jednak do zawodników z Rosji i planują pozyskać innego młodego sportowca z tego kraju. Chodzi o 21-letniego Jewgienija Sajdullina, który w tym sezonie wraz z reprezentacją Rosji wywalczył złoty medal Speedway of Nations.

– O tym urodzonym 14 grudnia 2000 roku chłopaku zrobiło się głośno z dwóch powodów. Po pierwsze, już pod koniec 2018 roku podpisał dwuletni kontrakt ze świeżo reaktywowanym krośnieńskim klubem. Nie pojeździł wprawdzie za dużo, głównie przez kontuzję, ale w składzie Wilków Krosno pojawił się i na sezon 2020. Po drugie zaś, w sierpniu 2019 Sajdullin wyskoczył jak diabeł z pudełka, omal nie wygrywając finału Pucharu Europy do lat 19. Ustąpił Janowi Kvěchowi dopiero w biegu dodatkowym – czytamy o Sajdullinie na stronie speedwaynews.pl.

Przegląd Sportowy informuje, że problemem w zakontraktowaniu zawodnika może być fakt, iż z podpisaniem kontraktu będzie trzeba poczekać do otwarcia pierwszego okienka transferowego, a toruński klub chciałby, żeby przyjechał on do Polski już w marcu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *