Aplikacja “Kwarantanna domowa”. Zrób sobie selfie i wyślij policji

Box2 Wiadomości
fot. serwis rządowy gov.pl

Każdego dnia wzrasta liczba osób, objętych kwarantanną domową. Mają one obowiązek przebywać w wyznaczonym miejscu, a za złamanie zasad grożą poważne kary finansowe. To prawdziwe wyzwanie logistyczne dla policjantów, którzy sprawują nadzór nad takimi osobami. Aplikacja “Kwarantanna domowa” pozwala usprawnić ten proces.

Aplikacja pozwala na szybkie i bezpieczne potwierdzenie miejsca pobytu i podstawowej oceny stanu zdrowia. Osoby na kwarantannie mogą także dzięki programowi zgłaszać bezpośrednie zagrożenia lub potrzebę wsparcia, m.in. w zakresie zaopatrzenia w najpotrzebniejsze artykuły codziennego użytku. Program umożliwia szybki kontakt z pracownikiem socjalnym. Aplikację “Kwarantanna domowa” można pobrać z App Store lub Google Play. Po rejestracji konta, weryfikowane jest ono za pomocą kodu SMS, wysyłanego w wiadomości zwrotnej. Po aktywacji konta trzeba wykonać zdjęcie referencyjne.

Osoby na kwarantannie, które zainstalowały i aktywowały aplikację, codziennie otrzymują wiadomość SMS z prośbą o zrobienie sobie selfie. Właśnie na tej podstawie policjanci mogą potwierdzić, czy dana osoba rzeczywiście znajduje się w miejscu, wskazanym w formularzu lokalizacyjnym. Możliwe jest to dzięki usłudze geolokalizacji oraz nowoczesnemu systemowi porównywania twarzy. Wysyłane selfie porównywane są ze zdjęciem referencyjnym. Prośby o zrobienie zdjęcia mogą być wysyłane kilka razy w ciągu dnia o różnych porach. Czas przeznaczony na wykonanie selfie to 20 min od otrzymania SMS. Po zakończeniu kwarantanny konto użytkownika w aplikacji zostaje dezaktywowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *