Aplikacja “Moje drzewo”to nie fejk. Są już pierwsze nasadzenia!

Box2 Wiadomości
fot. Anna Zglińska

Pisaliśmy o “falstarcie” miejskiej aplikacji “Moje drzewo”. Tym razem faktycznie zaczęło się sadzenie!

Pierwsze drzewa posadzone dzięki zgłoszeniu mieszkańców pojawiły się przy ul. Sydowa oraz orliku w pobliżu skrzyżowania ulic Polnej i Legionów. Zieleni się też Mokre.

– Sadzenie jest w trakcie – pisze Tomasz Kozłowski z Wydziału Środowiska i Zieleni. – Ze zgłoszeń z aplikacji są już drzewa przy ulicach: Sydowa/Przy Skarpie, Grudziądzkiej/Gogi – 8 robinii, Polnej (przy orliku) – 9 lip, Wojska Polskiego- 10 lip i 2 klony, Reja 16 – 3 sztuki ,Chrobrego – 10 lip, Sczanieckiego – 15 dębów, Fałata – 7 lip, Świętopełka/Trasie Średnicowej – 5 lip, Nenufarów – 4 lipy, Podgórnej – 1 sztuka, Przy Skarpie – 6 klonów. Oprócz tego w pasach drogowych: przy Plazie – 5 sztuk, ul. Fałata – 5 sztuk., ul. Legionów 8 sztuk. Prace trwają i są na ukończeniu.

Sprawdziliśmy, jak się mają pierwsze nasadzenia i te na Mokrem. Robinie przy Grudziądzkiej, niestety, zmarzły po ostatnich przymrozkach, ale powinny przeżyć. Nie jest to materiał szkółkarski tej klasy, co nasadzenia zastępcze za szpital, ale póki co wszystkie wyglądają na żywe i rokujące.

Jaki z tego wniosek? Trzeba często klikać w aplikację, żeby za oknem było zielono. Aplikacja jest dostępna w linku poniżej:https://www.mojedrzewo.torun.pl

Tagged

1 thought on “Aplikacja “Moje drzewo”to nie fejk. Są już pierwsze nasadzenia!

  1. Bardzo ładnie to wygląda ale te drzewa będą rosły latami o ile będą w pierwszych latach podlewane. Pisałem w sprawie podlewania do Wydz. Środowiska (nasadzenia przy ul. Warneńczyka ) ale chyba do podlania ich nie doszło.
    Mam pytanie dlaczego wycięto drzewa przy ul. Warneńczyka – Bażyńskich (czytałem, że z powodu remontu POLO ale remontu nie widać). Druga wycina tuż obok w trakcie remontu LIDL-a i kto i dlaczego wydał zgodę???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *