Atak zimy w Toruniu. Dziś więcej kolizji niż w niedzielę

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W niedzielę od godz. 18 do poniedziałku do godz. 6 doszło w Toruniu do sześciu kolizji. Natomiast dzisiaj od godz. 6 do 11 – do siedmiu. MPO miało pracowitą niedzielę i noc z niedzieli na poniedziałek.

Pogoda zaczęła się psuć w niedzielne popołudnie. Najpierw – ok. godz. 15-16 – pojawiły się opady śniegu z deszczem, a potem śniegu. Ten sypał z przerwami do ok. godz. 3-4 w nocy.

Pojazdy MPO biorące udział w akcji zima wyjechały na ulice jeszcze przed opadami – ok. godz. 14.50. Toruńskie drogi już wtedy były przygotowywane na opady śniegu – były posypywane solą drogową.

Pracownicy MPO bez przerwy pracowali przez cały niedzielę aż do poniedziałkowego poranka. Nad ranem rozpoczęły się “prace kosmetyczne”, czyli poszerzanie przejazdów na ulicach, zgarnianie śniegu z łuków na zakrętach i usuwanie śniegu z lokalnych ulic.

W niedzielę od godz. 18 do poniedziałku do godz. 6 policjanci zanotowali sześć kolizji. Więcej ich było dziś – między godz. 6 a 11 – policja otrzymała informacje o siedmiu takich zdarzeniach. Funkcjonariusze apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków na jezdni i nieco wolniejszą jazdę.

A jak Wy oceniacie niedzielną i poniedziałkową akcję zima? Jak Wam się jeździło po toruńskich ulicach?

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *