Awantura na starówce. Agresywni mężczyźni mieli przy sobie narkotyki

112
Fot. materiały prasowe

Był agresywny, obrażał strażników miejskich, a następnie jednego z nich szarpał. Aby go zatrzymać, funkcjonariusze musieli użyć siły fizycznej. Równolegle znajomi mężczyźni próbowali ukryć przed municypalnymi fakt, że posiadają narkotyki.

Do zdarzenia doszło 14 lipca, około godz. 3.40 na Rynku Staromiejskim. Operator monitoringu straży miejskiej zauważył dwóch bijących się mężczyzn. W miejsce zdarzenia wysłał patrol.

– Przepychanka szybko się skończyła, ale operator opisał patrolowi trzy osoby, które wszczynały awanturę – czytamy na stronie toruńskiej straży miejskiej. – W trakcie interwencji jeden z mężczyzn był bardzo agresywny. Używał słów wulgarnych, nie chciał wykonywać poleceń, obrażał strażników, a potem zaczął szarpać jednego z nich.

Strażnicy, aby móc go obezwładnić, użyli siły fizycznej. W trakcie tej czynności koledzy zatrzymanego próbowali ukryć woreczki z podejrzaną zawartością.

– Woreczki udało się przechwycić, co bardzo zdenerwowało ich właściciela – dodają strażnicy. – Zaczął być bardzo agresywny, dlatego wobec niego również zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

W dwóch woreczkach znajdowały się białe tabletki. Przekazane zostały one do badań. Mężczyzn w wieku 19-23 lata zatrzymała policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *